Województwo zachodniopomorskie Województwo pomorskie warminsko-mazurskie Województwo podlaskie Województwo lubuskie Województwo wielkopolskie kujawsko-pomorskie Województwo mazowieckie Województwo lodzkie Województwo lubelskie Województwo dolnośląskie Województwo opolskie Województwo świętokrzyskie Województwo śląskie Województwo małopolskie Województwo podkarpackie

Jednostka Centralna KSOW - www.ksow.pl

English 
baner

  Znajdź KSOW na:

      

Skarby Europy zaklęte w szkle - zaproszenie do konkursu

01.07.2019

Tradycja robienia przetworów w warunkach domowych jest w Polsce bardzo długa. Marynuje się dynię i grzyby, kisi ogórki i kapustę, z owoców przygotowuje kompoty i dżemy, a z mięsa – konserwy. Korzystając ze sprawdzonych przepisów mam i babć zamykamy smaki mijającego lata w słojach, by cieszyć się nimi w ciągu zimy i na przedwiośniu.

Zapraszamy do udziału w konkursie „Skarby Europy zaklęte w szkle”!

Cel konkursu

Celem konkursu jest promocja przetworów domowych wykonanych surowców zebranych/wyprodukowanych na terenie województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, podlaskiego i mazowieckiego, zaprezentowanie szerokiemu gronu odbiorców bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych, promocja tworzenia krótkich łańcuchów dostaw, wspieranie rozwoju przedsiębiorczości na obszarach wiejskich przez podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności w obszarze małego przetwórstwa lokalnego.

Przedmiot konkursu

Przedmiotem konkursu są przetwory domowe oceniane w następujących kategoriach:

a) domowe przetwory z owoców (w tym jagody, borówki, jeżyny, żurawiny itp.);

b) domowe przetwory z warzyw (w tym grzyby leśne);

c) domowe przetwory mięsne i rybne.

Uczestnicy

Konferencja i konkurs są skierowane do mieszkańców województw: dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, zrzeszonych w grupach formalnych i nieformalnych, prowadzących działalność w zakresie sztuki, rękodzieła, kulinariów, promujących dziedzictwo kulturowe, kulinarne, folklor, zwyczaje i tradycje na obszarach wiejskich, których celem jest rozwój lokalny i poprawa sytuacji społeczno-zawodowej na obszarach wiejskich, oraz przedstawiciele organizacji i instytucji wspierających obszary wiejskie z ww. województw.

Nagrody

Wyłonionym laureatom Konkursu (grupom) zostaną przyznane nagrody finansowe w każdej z czterech kategorii:

  • I miejsce – 500 zł,
  • II miejsce – 300 zł,
  • III miejsce – 200 zł,
  • wyróżnienie 100 zł.

Harmonogram konkursu

  • do 11 września 2019 r. – przesyłanie zgłoszeń,
  • do 23 września 2019 r. – wyłonienie uczestników konferencji,
  • 1-3 października 2019 r. – konkurs i konferencja

Konkurs jest integralną częścią konferencji, która odbędzie się w dniach 1-3 października 2019 r. w Olsztynie w ramach operacji „Zainspiruj się dziedzictwem”.

Organizatorami konkursu są: Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza, Punkty Informacji Europejskiej Europe Direct w Olsztynie i w Olecku, Pomorska Izba Rolnicza, Podlaska Izba Rolnicza, Mazowiecka Izba Rolnicza.

POBIERZ:

Więcej informacji o projekcie – zobacz


 

„Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”

„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020”


Portale regionalne
mapa
 
logo Unia Europejska
Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie
logo PROW
logo FAPA    logo CDR
Mapa serwisu    |    copyright KSOW 2009